התקשרי ליעוץ היום

הסרת קמטים

הסרת קמטים – להכיר את הקמטים שלכם מקרוב

קמטים ראשונים מופיעים בפנים בערך בגיל עשרים וחמש. במהלך השנים הם הולכים והופכים עמוקים יותר. למרות שאנחנו לא ממש מתלהבים מהם, אולי כדאי שנעשה עימם היכרות. במיוחד לפני שנפנה לבצע טיפול לשם הסרת קמטים. בודאי תתפלאו לשמוע אבל לקמטים שלכם יש שמות. הנה בשבילכם המילון המקוצר למיפוי קמטים.

כיצד הרגשות שלנו באים לידי ביטוי בפנים

כל רגש שלנו, טוב או רע, עלול להחרט על פנינו. עם הגיל ניתן להבחין מי זועף או צוחק או מחייך, כי העור שלנו רושם את רגשותנו כמו בדיו בלתי מחיק על פנינו.

קמטי הבעה –תנועות חוזרות של שרירי ההבעה משאירות את הקמטים חרוטים על העור, שעם הזמן הפסיק לחזור לעצמו ולהתיישר – כך שהקמטים נראים גם בעת המנוחה ולא רק בעת תנועה של השרירים.

קמטי הגלבלה או קמטי הזעף – נוצרים בשל תנועה חוזרת של שרירי הגלבלה – השרירים שבין הגבות, שאחראים בין השאר להבעות הזעם והכעס. בעת מאמץ גופני וחשיבה אנשים נוטים להפעיל את השרירים הללו. אצל אנשים שמרבים להביע זעף הקמטים הללו יהיו מודגשים יותר, ואילו אצל נשים הקמטים הללו בולטים יותר.

קמטי המצח או קמטי התמיהה – נוצרים בשל תנועה חוזרת של שרירי המצח כדי להרים את הגבות. יש שעושים זאת כשהם מתפלאים או סתם בעת שיחה. אנשים עם גבות נמוכות וקרובות לעיניים, וכן אנשים עם עודפי עור בעפעפיים מפעילים יותר את שרירי המצח, על מנת להגדיל את שדה הראייה שלהם.

קמטי רגלי עורב או קמטי צחוק – זהו  שמם של הקמטים שצורתם מזכירה את רגלי העורב. התנועה החוזרת של השריר שמתפקידו לסגור ולפתוח את העפעפיים יוצרת אותם. קמטים אלו נוצרים בעת חיוך, מצמוץ או עצימת עיניים בחוזקה. והם בולטים יותר אצל אנשים שצוחקים ומחייכים הרבה. כן לצחוק יש מחיר מסתבר. גם אנשים שהם קצרי ראייה המכווצים את העיניים כדי להקל על ראייתם עתידים לסבול מהם. מסקנה לא מומלץ לחסוך במשקפיים.

עידוד קולגן ואלסטין – טיפול לשם הסרת קמטים

הדרך להתמודד ולהביא למצב של הסרת קמטים אלו היא לעודד את ייצור הקולגן והאלסטין. כדי לעשות זאת ניתן לפנות למספר אפשרויות טיפול. אפשרות אחת היא לפנות לטכנולוגית  ה- NFR, ולמכשיר ה- CeNergy העובד על תמסורת מדוייקת של מיקרו אלקטרודות המבטיחות פיזור אחיד של אנרגיה. ידית ה- Preactional מגיעה בפעולתה אל שכבות האפידרמיס והדרמיס וגורמת ליצירתם של סיבים חדשים של קולגן ואלסטין. באופן דומה גם טיפול בגלי רדיו יעודד את יצירתם של סיבים חדשים.

beauty portrait of attractive young woman on pink background

זה לא קמט זהו קפל

לפעמים אנו מתבלבלים בין קפלים לבין קמטים. הקמט הנזולביאלי ממוקם בין האף לפה. זהו קפל עור שנוצר כחלק מתהליך ההזדקנות בשל אובדן אלסטיות העור. לעומתו קמט המריונטה המשווה לפנים מראה של בובת מריונטה. הקפל נוצר מירידה בקולגן והחלשותן של רקמות החיבור התומכות בעור, בנוסף על ירידה בנפח השומן בלחיים ובסנטר וספיגה של עצם באזור הלסת והשיניים.

קמטים נוספים הם קמטי השפתיים האנכיים הנוצרים כתוצאה מעישון. אלו זכו גם לשם קמטי ברקוד בשל המראה שהם יוצרים מעל השפה העליונה. אלו נוצרים בשל תנועתיות יתר של האיזור בעקבות עישון, אכילה, נשיקה ודיבור. ואילו הקמטים שנוצרים לאורך הלחי התחתונה בעת חיוך וגם במנוחה, נקראים קמטי האקורדיון.

דרך אחרת להביא למצב של הסרת קמטים היא האבלציה התרמו מכאנית או TMA. המיושמת במכשיר המזוטיקס של חברת נובוקסל,  הטכנולוגיה הזו מעבירה חום לעור באמצעות טיפ תרמי שאינו מתכלה. המגע המהיר עם השכבה העליונה של העור, לא גורם אומנם כל כאב למטופל, אך יוצר אידוי נקודתי של האזור המביא בסופו ל דבר להתחדשות שכבת האפידרמיס ולייצור קולוגן חדש.

* התוצאות הן אינדיווידיואליות ועשויות להשתנות מאדם לאדם

אשמח לעמוד לרשותכן בכל סוגיה או שאלה
שלך ובשבילך,
שושי קורן,
קוסמטיקאית מוסמכת.

טל: 052-3354558 (ניתן גם לשלוח הודעה בוואצאפ)
אימייל: beautykoren@gmail.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *