התקשרי ליעוץ היום

פילינג שטחי

פילינג שטחי לריפוי עמוק

פילינג נחשב לאחד הטיפולים היותר שכיחים ובטח שיותר מוכרים בתחום הקוסמטיקה של עור הפנים.

משמעות המילה באנגלית זה כמובן קילוף וזה כמובן מה שהטיפול עושה. מקלף את תאי העור המתים מעל עור הפנים על מנת לעודד בנייה של חדשים . גם מי שלא סובלת מבעיות קונקרטיות בעור הפנים, טיפול פילינג פעם בחודשיים בהחלט מומלץ על מנת להבטיח עור פנים חלק, קורן ומלא חיוניות.

לעניות דעתי, מבין 3 סוגי הפילינג, העדין ביותר, המכונה גם פילינג שטחי, נחשב גם ליעיל ביותר. על מנת להבין מהו בעצם פילינג שטחי, צריך להבין ולהכיר גם את שני הסוגים הנוספים. פילינג שטחי זה הפילינג העדין ביותר ולכן ההשפעה שלו על העור מבחינת זעזוע היא החלשה ביותר. פילינג בינוני או פילינג עמוק כבר מייצרים זעזוע לעור.

הפילינג העמוק מתאים על פי רוב למקרים של צורך בהסרת כתמים או צלקות. הפילינגים העמוקים ביותר מבוצעים בקליניקה בידי פלסטיקאי או רופא.  פילינג שטחי לעומת זאת מבצעת קוסמטיקאית מוסמכת. בעוד שלאחר אלו העמוקים יותר נדרשת על פי רוב מנוחה של מספר ימים תוך הימנעות מחשיפה לשמש, פילינג שטחי מאפשר לשוב לפעילות מלאה כעבור מספר שעות מנוחה.

חשוב לי להבהיר כי הפילינג השטחי מהווה חלק אינטגראלי מטיפול כולל. כלומר, בניגוד לפילינג עמוק שבו מסירים כתם ובזה נגמר הטיפול, הפילינג השטחי מהווה חלק מסדרת טפולים כוללת. בהתאם לגישת העבודה הבסיסית של כל קוסמטיקאית, טיפול נכון כולל ביקור בקליניקה לצד טיפול אישי בבית. הטיפול הרציף הוא המפתח לשמירה על עור פנים בריא. כמו שלא נכון לטפל בבעיה במכה אחת אלא בהדרגה ובצורה רציפה ומתמשכת, כך פילינג שטחי כשלעצמו איננו יעיל, אלא אם הוא נעשה כחלק מהמסגרת הכוללת.

מיד לאחר שמבצעים פילינג שטחי, כשהעור חשוף לחלוטין ועדיין לא נחשף למפגעי הסביבה, מחדירים לו חומרים כגון מינרלים, ויטמין סי וכמובן חומרים נוגדי חימצון ופפטידים ביו ממטים כדי לשקם את שכבת הקולגן.  

מתי צריך טיפול פילינג?

לאחר שהבנו מהו פילינג שטחי, חשוב להבין מתי בעצם הוא נחוץ. כלומר, מהם השיקולים שבגינם נבחר או יותר נכון הקוסמטיקאית שלך תעדיף לערוך פילינג שטחי ומתי כדאי לעבור דווקא פילינג בינוני או עמוק? ישנה אמירה שאומרת שכעומק המכה כך עומק התגובה. כלומר, ככל שמצב העור חמור יותר, כך יש צורך בפילינג עמוק יותר. אלא שהלכה למעשה אין זה כך. כל מקרה נבחן לגופו של עניין. לעיתים, מצב שעל פניו נראה שטחי ומזערי מחייב טיפול “שורש” יסודי ולעיתים מה שנראה כאסון קוסמטי ניתן לפתרון באמצעות מספר טיפולים עדינים ולא פולשניים. לכן, העצה הטובה ביותר זה לגשת בכל בעיה שמתעוררת בעור הפנים אל הקוסמטיקאית המוסמכת.

האבחון הנכון הוא המפתח להמשך הטיפול. כמובן שברוב המקרים הולכים מן הקל אל הכבד, שכן המטרה זה לזעזע את עור הפנים כמה שפחות. אלא שאבחון מדויק יכול לחסוך הרבה סבל מיותר. קוסמטיקאית מנוסה יכולה כבר באבחון ראשוני להבין מה הבעיה ולכוון בצורה מדויקת לפתרון הנכון.

לפני סיום חשוב לי להזכיר  כי הטיפול הקוסמטי, בין אם זה פילינג שטחי ובין אם עמוק, חייב להשתלב בסדרת טיפולים ובהמשך של טיפול יומי רציף. רק התמדה והקפדה על מתן מענה יעיל לעור על בסיס יומי ימנע את הישנות המקרים שבגינם נזקקים בסופו של דבר לטיפולים הפולשניים והמורכבים. חשוב להיות קשובה לצרכים הבריאותיים בכלל ולאלו של עור הפנים בפרט. ממש כמו טיפול בעציץ פורח. אם לא מקפידים להשקות, לדשן ומדי פעם גם לגזום ולעבד את האדמה, הצמח יילך וינבול. על מנת לקבל אבחון ראשוני חינם וללא התחייבות, את מוזמנת ליצור עמי קשר.

אשמח לעמוד לרשותכן בכל סוגיה או שאלה
שלך ובשבילך,
שושי קורן,
מומחית בטיפולי אקנה ואנטי אייג’ינג.

טל: 052-3354558 (ניתן גם לשלוח הודעה בוואצאפ)
אימייל: beautykoren@gmail.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *