התקשרי ליעוץ היום

ניקוי פנים עמוק

מתי כדאי לבצע ניקוי פנים עמוק

פילינג הוא מושג מאוד שגור בתחום הקוסמטי. ולקוחות שמגיעים אליי לא פעם מבקשים או מציעים שנבצע אותו, לפעמים מבלי להבין את המשמעות או את הצורך האמתי שבו. אז הפעם אני רוצה לחדד את הנקודה ולהסביר מתי כדאי לבצע פילינג ובאיזו מידה במהלך טיפול פנים.


ראשית בואו נשים דברים על השולחן פילינג הוא למעשה “קילוף” העור. נכון זה נשמע קצת מעורר חרדה מפני מראה העור המקולף. אבל, לא פעם אנו מבצעים פילינג מבלי שהסביבה הקרובה לנו תמיד תבחין בו.  המשמעות היא בכל מקרה אחת: זהו תהליך בו מוסרים במהלך טיפול פנים תאי עור מתים מהשכבות החיצוניות יותר. ולכן ניתן להתייחס אליו כאל ניקוי פנים עמוק יותר מהרגיל. 

עורנו מתחדש באופן תדיר. התאים בגופנו השוכנים בשכבה העמוקה מתחלקים, וחלקם מטפסים עולים לשכבה החיצונית יותר. שם בשכבה הקרנית הם הופכים לתאים מתים שתפקידם העיקרי הוא הגנה על העור. בכל יום תאי עור מתים נושרים באופן טבעי מהשכבה הקרנית, ובו זמנית תאים חדשים נוצרים בעומק העור ומחליפים אותם. 

איך עובד הפילינג?

תכשירים קוסמטיים מקלפים מסייעים להסיר את שכבות התאים הללו, שמקומם כבר איננו בעור. באמצעות ניקוי פנים עמוק זה שדואג להסרת התאים, נחשף עור יפה, קורן וחיוני יותר שגם מהווה תהליך בריא לעור, מאחר והוא מעודד תפקוד טוב יותר שלו ודואג לשמור על לחותו. כמובן שהפעולה הזו מביאה גם לשיפור בכתמים שעל העור, ודואגת לאחידות הגוון שלו.

אמצעי הטיפול

קיים מגוון של חומרים מקלפים. חלקם מיועדים לשימוש במכון בלבד בעוד אחרים יכולים לשמש אותנו גם במהלך טיפול פנים בבית. יש חומרים יסודיים יותר שדואגים לניקוי פנים עמוק ויש קלים יותר. אז איך יודעים במה לבחור?  על זה אחראית הקוסמטיקאית, כלומר אני. הידע והניסיון שלי, יחד עם ההיכרות עם עור המטופל, יביאו לבחירתם של אמצעי הטיפול הנכונים. לדוגמא, חומצה גליקולית מתאימה לעור בהיר, עבה יחסית, ותביא לאפקט יפה ונראה לעין של חידוש. אבל היא תהיה חריפה יותר מהחומצה הלקטית, כי היא חודרת באופן עמוק יותר ומהיר, לכן היא פחות מתאימה לעור כהה ורגיש. יש להבין כי אין כאן “כללי ברזל” ואני מפעילה את הידע והניסיון שלי כדי להתאים את הטיפול.

ביצוע ניקוי פנים עמוק בקליניקה

כמו שציינתי כבר חשוב לבצע תשאול של המטופל. בין היתר אבדוק אם המטופלים עושים שימוש בתרופות למריחה על העור לחידוש העור או הבהרתו. בכל מקרה, תמיד אתחיל טיפול פנים עם  פילינג מתון יותר, כך העור יהיה מוכן לקבלת ניקוי פנים עמוק יותר בהמשך, ואוכל ללמוד מהי תגובתו של העור לחומרים. מומלץ לבצע סידרה של שלושה עד ארבעה טיפולים לצורך חידוש העור וקבלת התוצאה המרבית. 

מה אתם תוכלו לעשות כדי לשמור על העור

עם כל הרצון הטוב, ניקוי פנים עמוק במכון לא ישאיר את העור יפה לתמיד. ולכן יש לתחזק את המראה היפה עם חומרי טיפול פנים לשימוש ביתי. את זאת נבצע עם חומרים מקלפים ומחדשים כמו רטינול למשל, שמאפשר לא רק לשמור על הקיים, אלא גם לבנות מרכיבי עור חשובים הקשורים למראה העור. גם חומצות הידרוקסיות ורטינואידים מעודדים ייצור קולוגן וחומצה הילורינית, חומרים אלו גם משפיעים על הברק ועל תכולת הלחות בעור כמו גם על הטונוס שלו. 

חשוב לדעת כי בחירת חומר מקלף ללא הכוונה מקצועית יכולה להסתיים בתוצאות לא נעימות,  כהתפתחות כתמים, כוויות או תופעות לוואי. לחילופין, גם לאכזבה מהתוצאות מאחר ולא חל כל שינוי בעור. לכן מומלץ לפנות לקוסמטיקאית שבידה הידע המקצועי, המכירה את העור שלכם, ומבינה כיצד לחדש אותו תוך מעקב אחר התוצאות. 

* התוצאות הן אינדיווידיואליות ועשויות להשתנות מאדם לאדם

אשמח לעמוד לרשותכן בכל סוגיה או שאלה
שלך ובשבילך,
שושי קורן,
קוסמטיקאית מוסמכת.

טל: 052-3354558 (ניתן גם לשלוח הודעה בוואצאפ)
אימייל: beautykoren@gmail.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *