התקשרי ליעוץ היום

טיפול בפיגמנטציה

טיפול בפיגמנטציה – מומלץ מאוד לקרוא!
 

הפיגמנטציה על גבי העור הנה אחת מהתופעות היותר מעיקות בכל מה שקשור ליופי ואסתטיקה. בעבר הלא רחוק מדובר היה בגזרת גורל. לא פעם נהוג הי לשייך זאת לגנטיקה ולנזקים מצטברים לאורך השנים. כלומר, טיפול בפיגמנטציה לא היה קיים בלקסיקון של הטיפולים הקוסמטיים. תודות להתפתחויות טכנולוגיות, ניתן להציע היום מגוון אמצעים במסגרת של טיפול בפיגמנטציה. אבל לפני שנדבר על טיפול בפיגמנטציה, צריך להבין מה זה ומה המקור שלה.

הפיגמנטציה יכולה להיווצר בכל גיל וממגוון סיבות. החל מגנטיקה, דרך חשיפה לשמש, שינויים הורמונליים כתוצאה מהיריון והזדקנות ביולוגית. בנוסף, חשוב להבין כי ישנם מספר סוגי כתמים בעומקים שונים של העור. ככל שהכתם עמוק יותר, כך הטיפול הנדרש בפיגמנטציה יהיה מורכב יותר. בעוד שנגד הגנטיקה והגיל אין הרבה דרכים להתמודד, הרי שמול החשיפה לשמש ניתן לשפר את אמצעי המיגון ובכך להקטין את הצורך עבור טיפול בפיגמנטציה.

האמצעים הנפוצים וגם הנגישים ביותר עבור טיפול בפיגמנטציה הינם תכשירי הקוסמטיקה. אלא שהיעילות שלהם מוגבלת. במקרה הטוב הם מבהירים את הכתמים אבל לרוב לא מעלימים אותם לחלוטין. הדרך הדרסטית ביותר היא כמובן פניה לתחום הפלסטיקה הרפואית שם באמצעות הליכים כירורגים מעלימים את הכתמים. אלא שאליה וקוץ בה, מדובר על זעזוע רציני למדי של העור וכן בנטילת הסיכון להיווצרות צלקות. טיפול בפיגמנטציה צריך להתחיל אצל קוסמטיקאית מוסמכת שגם תאבחן את סוג הכתמים, תבנה תכנית טיפולים ותכנית ליום שאחרי, כזאת שתקטין למינימום את הסיכוי לשובם.

כמו לכל לקוחה שמגיעה אליי, גם במקרה של טיפול בפיגמנטציה אני ממליצה להתחיל באבחון. האבחון כולל לא רק מיפוי של הכתמים שהסרתם עומדת על הפרק, אלא גם רישום של רגישויות לחומרים ותכשירים שונים. הטיפול עצמו יכיל על פי רוב שימוש בתכשירים קוסמטיים, פילינג ושיקום. הן הפילינג והן התכשירים השונים נועדו לאותה מטרה, לפרק את הכתמים ולעודד את התחדשות העור. לגבי כתמים גנטיים, הרי שאין ממש מענה מוחלט וברוב המקרים הכתמים שבים ומופיעים גם לאחר הסרתם. טיפול בפיגמנטציה מיועד ברוב המקרים להתמודדות עם כתמי שמש וגיל שבהם הכתמים שטחיים ולא עמוקים.

טיפול בפיגמנטציה הוא למעשה סדרה של טיפולים. גם במקרים שבהם מסירים את הכתמים באמצעות לייזר או קרני אור, עוברים שבועיים בממוצע עד שהאזור ה”נגוע” חוזר למצבו התקין שכן חולף פרק זמן עד שהעור משקם את עצמו. בנוסף, חשוב לזכור כי לא משנה היכן וכיצד מטפלים בפיגמנטציה, חשוב להיכנס לשגרת טיפולים אצל הקוסמטיקאית האישית על מנת למקסם את הליך השימור. כלומר, ביקור שבועי ואפילו חודשי אצל הקוסמטיקאית יסיע בעדנו הופעה של כתמים חדשים ובמידה ויופיעו, הרי שאבחון וטיפול מוקדם ככל הניתן יקל את הטיפול.

טיפול בפיגמנטציה מתמקד בעיקר בפנים שכן זהו החלק הכי בולט והכי נראה שלנו בעת המפגש עם אנשים אחרים. בין אם זה בקיץ ובין אם בחורף, הפנים תמיד נשארים חשופים ומהווים את האמצעי הראשון שלפיו אנו יוצרים רושם כלפי הזולת.  מכאן שכל טיפול חייב להיות מקצועי ואיכותי. כל תקלה בדמות צלקת או פצע שייווצר כתוצאה מהטיפול בפיגמנטציה, יבלוט ויהיה חשוף לכל מי שעמו תבואו במגע. לכן, אם גם לך התווספו באחרונה כתמים של פיגמנטציה, אל תהססי לפנות וכמובן להגיע על מנת לקבל אבחון ראשוני ולבנות תכנית פעולה מסודרת. המפתח עבור כל טיפול בפיגמנטציה עובר דרך אותו אבחון. ככל שהאבחון מקצועי ומדויק יותר, כך התוצאה תהיה יעילה יותר.  איכות ומקצועיות –  אלו הם כללי הברזל עליהם יש הקפיד בעת החיפוש עבור טיפול בפיגמנטציה.

הטיפול ישפר את המצב ברוב המקרים.

אשמח לעמוד לרשותכן בכל סוגיה או שאלה
שלך ובשבילך,
שושי קורן,
קוסמטיקאית מוסמכת.

טל: 052-3354558 (ניתן גם לשלוח הודעה בוואצאפ)
אימייל: beautykoren@gmail.com