התקשרי ליעוץ היום

ויטמין סי והעור שלך יודה לך כל יום מחדש

ויטמין סי – הקלף המנצח

את תרומתו של ויטמין סי לבריאותנו כולנו מכירות. עבור רובנו ויטמין סי משמש למטרות של חיזוק המערכת החיסונית. צריכת פירות הדר על בסיס יומי אמורה לסגור עבורנו את הפינה. אלא שמתברר שאותו ויטמין חביב מסייע לנו גם בחזית נוספת ולא פחות חשובה. כוונתי כמובן לזירה של הקוסמטיקה בכלל והתחום שמכונה אנטי אייג’ינג  בפרט. אבל רגע לפני שאתן ממהרות ומכסות את עצמכן בקליפות תפוז וטובלות במיץ אשכוליות, הבא נסרוק בקצרה את תצורות השימוש השונות.

התגלית המרעישה לגבי תכונותיו של הסוכן סי התרחשה במעבדות המחקר של מכללת דיוק בארה”ב אי שם במחצית השנייה של המאה הקודמת. מרגע שמחקרים חוזרים ונשנים הוכיחו את יעילותו של הויטמין בהסרת כתמי עור וכן בשיפור שטח פני העור, כל השאר כנהוג לומר, הפך להיסטוריה שאף גובלת בהיסטריה. היות ומאז ועד היום פיתחו סדרה רחבה למדי של מוצרי קוסמטיקה מתקדמת מבוססי “C”, מן הראוי לעשות קצת סדר בבלאגן.

ראשית ולפני הכול, חשוב לדעת כי כאשר מדברים על ויטמין סי אנחנו מדברים במונחים של יציבות. ויטמין סי כחומר פעיל בתכשירי קוסמטיקה הבא במגע עם רטיבות כגון מים או לחות, מתחיל “לעבוד” ולמעשה מאבד את היציבות הכימית שלו והאפקטיביות שלו יורדת פלאים. כלומר, לא משנה באיזה תצורה אנחנו מקבלם אותו, יש לוודא כי הוא נמצא במצב צבירה יבש עד קרוב ככל האפשר לרגע השימוש.

 

כמו כן חשוב לזכור כי אין תכשיר קוסמטיקה מועדף בכל הקשור לויטמין סי. כלומר, כל תכשיר צריך להיבחן לגופו. ייתכן מאוד מצב שבו תכשיר מסוים יתגלה כיעיל יותר עבור פלונית אבל פחות אפקטיבי עבור אלמונית. בכל הקשור לקוסמטיקה מתקדמת, אני תמיד ממליצה  להתייעץ עם רופאי עור.

כמו תכשירי קוסמטיקה אחרים המכילים אלמנטים נוגדי חמצון, חשוב לוודא כי המוצר הנבחר מגיע ארוז בצורה הרמטית. כפי שכבר ציינו לעיל, כל מגע עם אור וחמצן בטרם שימוש הופך את המוצר לפגום ולא יעיל.

לאחר שסקרתי בקצרה את המוצר ותצורות השימוש שלו, אני אכנס רשותך לעובי הקורה או שמה נאמר העור ונבין איך ויטמין סי פועל לשיקום ושיפור פני העור.

כך ויטמין סי תורם לקידום ושיפור פני עורנו:
 

  1. 1.   מגן על תאי העור תוך כדי חיזוק מנגנון ההגנה העצמית מפני מפגעי קרינת השמש (UV) .
  2. שיפור המראה של אזורי עור שנפגעו מהחשיפה לשמש, קריא קמטים.
  3. מסייע במיגור של אזורי עור דלקתיים.
  4. מעודד יצור של פרוטאין הקולגאן המשמש אמצעי יצור חשוב במנגנון הטבעי של חידוש תאי העור.
  5. הפחתה ואפילו הסרה של כתמי עור ופיגמנטציה.
  6. שיפור משמעותי באפקטיביות של קרם הגנה מפני השמש.
  7. 7.   משפר את מערכת הנקבוביות שמקשרות בין בלוטות העומק לבין פני העור ובכך מקטין את הסיכוי שנזדקק לטיפול באקנה.

עובדה חשובה הראויה לציון הנה כי היכולת של הגוף לספוג ולהכיל ויטמין סי מוגבלת. כלומר, אם אתם עדים לתוצאות הרצויות של הפחתה והסרה של כתמים בעור, הגברת המינון ותדירות השימוש לא תזרז את הפעילות. יש להשתמש במידה ובבקרה. התוסף הוא בגדר זרז למנגנון הטבעי ולא חלופה.

בנוסף, בהמשך לסוגיית ה”טריות” של התכשיר, חשוב להימנע ככל האפשר משימוש בתכשירי קוסמטיקה  מבתי יצור לא מוכרים. הבחירה ביצרנים המוכרים ובעלי המוניטין תגדיל את הסיכוי שהתכשיר אכן נשמר בתנאים הרצויים של יובש וחשיכה.

לסיכום, ניתן לקבוע בוודאות שמעבר לכל ספק כי ויטמין סי מהווה סוכן קוסמטי אמין שיעילותו בהסרת ומניעת הופעה של סממני הזקנות בעור הנה בגדר עובדה. האתגר הגדול מגיע בעת בחירת והתאמת התכשיר הנכון ביותר. כיאה לאוקסידנט יעיל, הוא רגיש ביותר למפגעי רטיבות. כמו כן היות ומקדם ה-PH  שלו נמוך יחסית (כ-2.5) אז יש מי שסובלים מתופעת לוואי  של הופעת גירויים בעור בעת השימוש.

הטיפ האחרון והחשוב מכל זה ייעוץ והכוונה. פניה לקבלת ייעוץ של קוסמטיקאית מוסמכת תסייע בעדכן להבין לעומק את מלוא המשמעות של הסוכן “C” בחסות אנטי אייג’ינג.  כמו כן, הגורם המקצועי יוביל ויכוון אתכן לנתב בהצלחה אל עבר התכשיר שיבטיח תוצאה יעילה ומהירה.

אשמח לעמוד לרשותכן בכל סוגיה או שאלה
שלך ובשבילך,
שושי קורן,
מומחית בטיפולי אקנה ואנטי אייג’ינג.

טל: 052-3354558 (ניתן גם לשלוח הודעה בוואצאפ)
אימייל: beautykoren@gmail.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *