התקשרי ליעוץ היום

העלמת פיגמנטציה

העלמת פיגמנטציה כתוצאה מלחץ נפשי

להיות לחוץ זה לא טוב, כולם אומרים את זה. אבל הבעיה היא שרובנו לא ממש מיישמים זאת. ובצידן של מחלות קשות כמו מחלות דם ולב, או מחלות אחרות, לא עלינו, הלחץ גם משפיע על איברים אחרים בגוף. כמו לדוגמה על העור שלנו. לכן העלמת פיגמנטציה כתוצאה מלחץ נפשי היא אתגר בפני עצמו. ולמה? כי לעתים טיפולי פנים בה יכול להיות מהיר, אך יש גם מקרים בהם הריפוי יהיה איטי יותר. אולם תשמחו בוודאי לשמוע כי הסיכויים להצלחת הטיפול יהיו לרוב גבוהים מאוד.

תרופות אנטי דיכאוניות וכתמי עור

כתמי פיגמנטציה המופיעים כתוצאה מסטרס לרוב מופיעים במהירות. הם נוצרים על רקע מועקה קשה או טראומה נפשית שקרתה, וישנם גם מצבים בהם הכתמים מצטברים על רקע זה. סיבה נוספת להופעתם היא נטילתן של תרופות אנטי דיכאוניות, העלולות לגרום לכתמים. אם כי קשר זה לא תמיד מוכח. מה שבטוח הוא שסטרס נפשי, ללא קשר עם נטילת תרופות, משפיע על פעילותם של המלנוציטים ויכול להביא ליצירת כתמים מפושטים על הפנים באופן סימטרי יחסית בתוך זמן קצר.

לעתים הסטרס איננו נפשי אלא עורי. סטרס עורי יכול להיות תוצאה של טיפולי פנים קוסמטיים שגרמו לגירוי קיצוני, ואז התוצאה נראית כמו כוויה, מחלת עור או דלקת. זה קורה לעתים אחרי שימוש במקלף ביתי שגורם לתגובה של אדמומיות או קילוף ויובש קיצוניים, לרוב בעקבות אבחון לא נכון בטרם התחילו המטופלים בטיפול העלמת פיגמנטציה. לכן מאוד חשוב לדעת מהו מקורו של הסטרס, כדי למנוע המשך גירוי של העור.

העלמת פיגמנטציה – מספר סוגי טיפול

כמו-כן, רצוי לדעת לאבחן מהו סוג הסטרס שממנו נוצרו הכתמים. את זה ניתן ללמוד על ידי הכרות מעמיקה עם המטופלים. כשאני מוודאת שמדובר במטופלים שלא חוו עד כה כתמי עור, אני בונה פרוטוקול טיפול מתאים. יש לציין כי בקרב התכשירים המיועדים לטיפול ביתי לצורך העלמת פיגמנטציה קיימות שתי משפחות של מרכיבים: מרכיבים מקלפים, ומרכיבים מדכאי מלנין. המקלפים עובדים על הכתם הקיים ומסירים שכבות של תאים, כולל תאים המכילים עודף פיגמנט. לעומתם מדכאי המלנין עובדים על פעילותם העתידית של המלנוציטים.

שני סוגים של סטרס

כאשר מדובר בסטרס עורי הרי שלא אעשה שימוש במקלפים ביתיים לצורך העלמת פיגמנטציה, כל עוד העור מגורה. אלא אדאג להביא את העור לרגיעה, ורק אז אשלב בזהירות ובהדרגה מקלף עדין. לעומת זאת, במדכאי מלנין כן אעשה בהם שימוש באופן מיידי, גם כאשר אוודא שהעור נמצא בסטרס. אבל לרוב ההחלטה מתקבלת עבור כל מקרה לגופו.

אם אכן אבחנתי שמדובר בסטרס נפשי אתחיל מיד בפגישה הראשונה במכון טיפולי פנים במקלפים על המטופלים לצורך העלמת פיגמנטציה. אולם הטיפול במקרה זה יהיה לא באמצעים טכנולוגיים כגון הסינרג’י או באמצעות מקלפים חזקים. אלא יהיה זה טיפול עדין ומדויק שיביא לרוב לתוצאה מהירה. צריך לזכור ששימוש בחומרים מגרים או במכשיר חשמלי לצורך העלמת פיגמנטציה במקרה זה, עלול להביא להחמרה במצב.

למטופלים עם סטרס עורי בעלי עור כהה אני עשויה בעת טיפולי פנים לעתים להמליץ על שימוש במשחה המכילה סטרואידים. כי המטרה כאן ליצור השפעה אנטי דלקתית חזקה ומהירה. מאחר בכל יום וכל שעה בה העור הכהה מודלק הוא מייצר עוד ועוד מלנין. אז כמו שאמרתי לחץ לא טוב לנו. לכן פשוט מומלץ להירגע ואם בכל זאת אתם זקוקים לעזרה לגבי כתמים, או מישהו שיסייע לכם בטיפול העלמת פיגמנטציה אשמח לעזור.

* התוצאות הן אינדיווידיואליות ועשויות להשתנות מאדם לאדם

שמח לעמוד לרשותכן בכל סוגיה או שאלה
שלך ובשבילך,
שושי קורן,
קוסמטיקאית מוסמכת.

טל: 052-3354558 (ניתן גם לשלוח הודעה בוואצאפ)
אימייל: beautykoren@gmail.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *