התקשרי ליעוץ היום0523-354558

התקשרי ליעוץ היום0523-354558

התקשרי ליעוץ היום

טיפולי פנים – יופי של בריאות

טיפולי פנים בעידן המודרני

 

חכמינו אמנם פסקו כבר לפני אלפי שנים כי אין להביט בקנקן אלא במה שבתוכו, אבל בפועל גם כיום במאה ה-21 אנחנו עדיין מעניקות עדיפות לנראות על פני הבריאות. גם אם השכל הישר  מורה לנו להעדיף את הבריאות לפני הנראות, הרי שרובנו ככולנו נזעקות אל אותה  קוסמטיקאית מוסמכת ראשית כול בגלל ענייני יופי ואסתטיקה ורק לאחר מכן בגלל ענייני הבריאות. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהסביבה שבה אנו חיות שופטת אותנו לפי איך שאנחנו נראות. בכלל המוח האנושי פועל וחושב בתמונות ולכן הוויזואליזציה תופסת מקום חשוב יותר מאשר המהות והבריאות. טיפולי פנים חשובים לנו יותר מטיפול “מבפנים”.

 טיפולי פנים לטיפול באקנה

אחת התופעות היותר מעיקות שמשפיעות הן על הבריאות והן על הנראות היא האקנה. היווצרותם של פצעים מעל ומתחת לפני העור מהווים מפגע בריאותי שטיפול כושל בהם יכול להוביל לסיבוכים בעלי משמעות. זהו אחד המקרים שבהם הנישה המתפתחת שלקוסמטיקה מתקדמת נכנסת לתמונה. שכן, מעבר למניעת הסיבוך, יש פה מטרה למנוע מהפצעונים להשאיר חותם של קבע בדמות צלקות. טיפול באקנה דורש רמה גובה של מקצועיות ומיומנות מצד הקוסמטיקאית. .

מקור השם של האקנה מגיע מהיוונית העתיקה. שם היה קיים המונח אקמה שפירושו מוקד או נקודה. איפה שהוא בשלהי המאה ה-17 נוצר העיוות שהחליף את ה-מ ב-נ. הימצאותו של המונח בשפה עתיקה מעיד יותר מכל על כך שכבר בימי קדם היו מודעים לתחום שלטיפולי פנים. ישנן עדויות לניסיונות ליצור תכשירי קוסמטיקה על מנת להתמודד עמה בצורה יעילה.

ברמה הבסיסית ביותר אקנה נוצרת כתוצאה מפעילות מטאבולית של בלוטות השומן שמתחת לפני העור. הפצעונים יכולים להופיע במספר תצורות, חלקן מתחת וחלקן מעל פני העור. על מנת להבין את מהותם של הפצעונים יש להבין כיצד פועלת מערכת התחזוקה הבסיסית של העור. המערכת בנויה מבלוטות שומן זעירות שמחוברות בתעלות אל פני העור. הבלוטות מייצרות חלב שמוביל תאי עור מתים אל מחוץ למערכת, קרי מעל לפני העור. אלא שבתעלות ההובלה צומחות גם שיערות שתפקידן לסנן את האוויר שנכנס מבעד לנקבוביות שבפני העור על מנת לאוורר את המערכת. במידה והחלב נחסם על ידי השערות נוצר גודש שבמהרה מתנפח ויוצר את הפצעונים המדוברים. הזנחת טיפול הפנים באותם מוקדי גודש ייצר מוגלה ומשם הדרך לזיהום ולסדרת טיפולי אקנה קצרה למדי.

כיום נהוג למיין או לקטלג את הפצעונים ל-6 סוגים עיקריים:

 1. הראשים הלבנים- אלו נותרים מתחת לפני העור וממדיהם זעירים למדי.
 2. הראשים השחורים- מכונים גם בפשטות “שחורים”. הם כבר מופיעים מעל פני העור ובולטים מאוד. מן הראוי לזכר כי אין מדובר בפצעים כתוצאה מלכלוך ולכן שטיפה ושפשוף לא רק שלא יסירו אותם אלא אף עלולים לגרום לגדילתם.
 3. Papules – כאן כבר מדובר על בליטות של ממש, בצבע וורוד על פי רוב.
 4. Nobules – אלו בולטים מאוד מעל פני העור, מעיקים ומוטמעים עמוק היטב בתוך העור.
 5. Pustules –פצעונים שמכילים מוגלה כך שטיפול הפנים שבהם דורש מיומנות הרבה יותר גבוה.
 6. צ’יסטות- החמורות מכולן. בולטות, מגרדות, כואבות וגדושות במוגלה. עלולות להשאיר צלקות לאחר הסרתן.

על פי נתונים סטטיסטיים עדכניים, קרוב ל-3/4 מהאוכלוסייה בטווח הגילאים של בין 10 ל- 30 סובלים ונזקקים לרמה כלשהי של טיפולי פנים באקנה, בעיקר בטווח הגילאים של גיל ההתבגרות.  כמו כן יש גם בני 40 ואפילו 50 שהאקנה שבה לבקר אותם.

הטיפול המומלץ באקנה הינו נגזרת של חומרת המצב בפועל. על פי רוב המצב יחסית סביר וניתן לטיפול באמצעות תכשירי קוסמטיקה מתקדמת שאינם מצריכים מרשם רופא. התכשירים יכילו ברוב המקרים את הרכיבם הבאים:

 1. Resorcinol- חומר מבוסס גבישי חיטוי וייעל בהתמודדות עם ה”ראשים” הלבנים והשחורים.
 2. Benzoyl Peroxide  – מסייע במיגור הפעילות הבקטריולוגית שמהווה את מקור הזיהום ומעטה תא קצב יצור השומן בבלוטות העור. פועל כמחטא שמנקה את התעלות החסומות ומעודד אגב כך את התחדשות תאי העור.
 3. Salicylic Acid – תכשיר מצוין שעיקר כוחו במניעת התפתחות של דלקות תוצאה מהזיהום. כמו כן פועל כחומר מצוין למטרות חיטוי.
 4. גופרית- מצד אחד המדענים טרם פענחו לחלוטין את הסיבות שבאמצעותן הגופרית מסייעת להתמודדות עם האקנה, מצד שני היא משרתת בנאמנות וביעילות כבר מאות שנים.
 5. Retin-A  – תכשיר שמכיל חומצה מבוססת ויטמין A . בנוסף לפתיחת סתימות בתעלות העור מסייע כתכשיר קילוף כימי שמסייע בתחום האנטי אייג’ינג.
 6. Azelaic Acid – חומצה שעיקר פעילותה בחיזוק תאי העור ומניעת התפתחות בקטריאלית. ייעלה מיוחד בטיפול של הסרת כתמי עור שנותרו לאחר הסרת האקנה.

תכשירי קוסמטיקה כגון הנ”ל מגיעים במגוון של תצורות כגון ג’ל, סבונים, פדים ומשחות. מעבר לסוג התכשיר ולתצורה יש גם מקדמי ריכוז שבעצם מהווים מדד לחוזק בדומה למקדמי הגנה בקרמים הגנה מפני השמש. חשוב להדגיש חזור והדגש כי עירוב ויצירת מעין “קוקוטייל” של תכשירים לא בהכרח יגביר את פעילות המיגור אלא אף עלול לגרום לנטרול הדדי שלהם. על כל פנים מומלץ לבחור את הכשירים הנכונים רק באמצעות קוסמטיקאית מוסמכת.

את ההחלטה לגביי איזה תצורה ואיזה דרגת מקדם לבחור מומלץ לקבל בהתייעצות עם רופא עור או לכל הפחות הקוסמטיקאית  האישית שמכירה את סוג העור שלכן על הרגישויות השונות שלו.

טיפים לטיפולי פנים למניעת אקנה:

 

 

טיפולי פנים באקנה על ידי שטיפה

 1. הכלל הראשון והבסיסי ביותר למניעה או להפחתת הסיכוי לזכות בביקור של האקנה זה להקפיד על היגיינה בסיסית. מומלץ לשטוף את הפנים פעמיים ביום עם סבון עדין ומים חמים. בשום פנים אין לשפשף את הפנים אלא רק להרטיב קלות ולשטוף.  כמו כן יש למשור על הידיים נקיות ככל האפשר.
 2. לא לגרד ובטח לא לפוצץ את הפצעונים. שכן הפיצוץ רק ירחיב את שטח הזיהום, יגביר את הגירוי של העור  ויגרום למוגלה לחדור הרבה יותר עמוק.
 3. במידה ויש לכם אירוע ציבורי כגון חתונה, פגישה עסקית או מסיבה, שמחייב הסרה של הפצעון בכל מחיר, יש לגשת לקוסמטיקאית מקצועית שמיומנת במבצעים מורכבים ומיוחדים להסרת פצעונים.
 4. בזמן שאתם משוחחים בפלאפון, הימנעו ככל האפשר מיצירת מגע של מסך המכשיר עם עור הפנים שכן תודות לעידן מסכי המגע יש סבירות גובה למדי שהם מכילים שארית שומן ולכלוך.
 5. משקפי ראיה ושמש כאחד מומלץ לשמור נקיים ולנקות לפחות פעם ביום כדי למנוע הצטברות שומנים ושאר לכלוכים.
 6. העור כמו שאר חלקי הגוף, זקוק לאוויר ולאוורור. במידה ואתם נאלצים ללבוש כובעי צמר, צעיפים שאר סוגי בגדים, חשוב לוודא כי הם נקיים.

 

טיפולי פנים באקנה

 

Nonceomedogenic &   Nonacnegenic   – צמד מילים שחשוב לוודא כי הן מופיעות מעל אריזות תכשירי האיפור שלכן. במידה ולא יש לשאול את המוכרים.

 

אשמח לעמוד לרשותכן בכל סוגיה או שאלה
שלך ובשבילך,
שושי קורן,
מומחית בטיפולי אקנה ואנטי אייג’ינג.

טל: 052-3354558 (ניתן גם לשלוח הודעה בוואצאפ)
אימייל: beautykoren@gmail.com

צרי קשר

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

הטיפול המהפכני שכובש את העולם עכשיו אצלי בקליניקה
שיטה אחת! טיפול כולל לחידוש עור הפנים
 • חידוש והצערת עור הפנים
 • כיווץ נקבוביות פתוחות
 • שיפור מרקם העור
 • פיגמנטציה
 • מיצוק העור
 • צלקות אקנה
 • החלקת קמטים וקמטוטים עמוקים
 • הפחתת סימני הזדקנות
 • מצוק אזור הצוואר וקו הלסת
 • מתיחות העור באזור המחשוף
 • התוצאות הן אינדיווידואליות ועשויות להשתנות מאדם לאדם
הטיפול המהפכני שכבש את העולם עכשיו אצלי בלקליניקה
שיטה אחת! טיפול כולל לחידוש עור הפנים
 • החלקת קמטים וקמטוטים עמוקים
 • מתיחות העור באזור המחשוף
 • מצוק אזור הצוואר וקו הלסת
 • חידוש והצערת עור הפנים
 • הפחתת סימני הזדקנות
 • כיווץ נקבוביות פתוחות
 • שיפור מרקם העור
 • צלקות אקנה
 • מיצוק העור
 • פיגמנטציה
תוצאות של טיפולים:
פוסט אקנה
טשטוש צלקות אקנה ושיפור מרקם העור
מיצוק העור
ההשפעה שונה בין אדם לאדם
צלקות אקנה
ההשפעה שונה בין אדם לאדם
צלקות פוסט אקנה
שיפור צלקות אקנה ונקבוביות פתוחות
מי אנחנו? הכירו את יופי קורן:
בשורה טיפולית חדשה לסובלים מצלקות אקנה:
לקוחות שטופלו ביופי קורן מספרות על חווית הטיפול:
שושי המדהימה, כבר משיחה הראשונה איתך הבנתי שמדובר באישה אנטלגנטית ומקצועית. כבשת אותי באמינות והשקיפות שלך ששולבו עם מקצועיות. הגעתי אליך אם חמותי שבאה לעזר אם התינוקי. וגם היא ניכנסה לטיפול, האמונה שלך בטיפול ובמכשור לא משאירה מקום לספק. לאחר שנים של נסיונות להגיע לעור הפנים המושלם, אני מאמינה שאיתך אני מתחילה דרך חדשה. מחכה בקוצר רוח לפגישתנו ולטיפול הבא.
שושי היקרה בעלת ידי הקטיפה, במקרה הגעתי אלייך ולא במקרה שיניתי לי את החיים! תודה רבה על טיפול שמניב תוצאות, תודה על היחס החם והמלטף, נהנית להגיע אלייך בכל פעם מחדש! לשושי יש פתרון לכולן! ממליצה באהבה גדולה ���
האור שלי קיבל היום מתנה ושמה שושי. המקצועיות, הניקיון, ההשקעה, העדינות, הטיפול בפרטים הקטנים וידיי הזהב של שושי הולידו מחדש כל תא בפנים שלי.. אבל זה לא רק טיפול פנים, זה הרבה מעבר. שושי מצליחה לתת לך רגע לעצמך ודרך האישיות המחבקת, האוהבת והמכילה שלה את מתמלאת בכוח ושקט פנימי. שושי, תודה על היופי שאת מייצרת, פשוט יופי קורן.
איך הדברים קורים כשלא מתכוונים ואיזה כייף ומדהים כאשר זה קורה וזה הדבר המדהים הזה כשאת אומרת לעצמך איך לא עשיתי וחשבתי על זה לפני...המפגש הזה עם שושי קורן, מעבר לטיפול המדהים ולאישיות המדהימה , המקום המקסים, שמעניק רוגע ושלווה, הריחות הנעימים, האווירה והמוזיקה המשתלבת בטיפול העדין עושים את העניין לדבר המנצח...שושי היקרה והמדהימה תודה מקרב לב על הטיפול ועל כל האווירה שמסביב...על תחושת הביטחון שאת בידיים טובות ואמינות...מחכה בקוצר רוח למפגש הבא ולהמשך הטיפול המדהים...חג שמח ומועדים לשמחה ולששון...שבוע טוב ומבורך יקירתי ���
אתמול הייתי בטיפול פנים מושלם! אני מרגישה שאחטא אם לא אספר כמה מרוצה יצאתי ממך, שושי המקסימה! אני בהחלט יכולה לסמן v על כל הפרמטרים החשובים כשבוחרים קוסמטיקאית. מעבר למקצוענות והידע הרב, יש לך ערך מוסף של חום ורגש שגורמים לך להרגיש בבית. אז תודה רבה על טיפול מפנק, ממליצה בחום! נתראה בטיפול הבא ��
שושי מתייחסת לעבודה שלה כאל יותר מרק עבודה- היא מסורה, מנסה לעזור כמה שיותר ועושה מעל ומעבר למה שהיא צריכה. היא מסבירת פנים ומקבלת את לקוחותיה בברכה, בעלת יחס אישי ואכפתי ויוצרת תחושה של ביתיות ולא של מקום עבודה.
שושי היקרה, היה לי כל כך כיף אצלך. מהרגע הראשון שנכנסתי אלייך נתת לי הרגשה חמה, מחבקת ואוהבת. את מקצועית, כנה והופכת את הטיפול לכיפי. התוצאות בהחלט מרשימות, לא להאמין איך טיפול נכון עושה פלאים. בהחלט אחזור ואמשיך לטפח את עור הפנים שלי אצלך. את אישה מדהימה, נתראה בקרוב �
הייתי בבליינד דייט מדהים!!!! התאהבתי בשושי קורן שעשתה לי עור קורן.. ובתוצאות.המופלאות.. ידי זהב!!!!!! מ מ ל י צ ה בחום�����
קוסמטיקאית מדהימה ומטפלת ביסודיות! ממליצה בחום!
תודה על שעתיים של שלווה ורוגע אין ספק שרואים את זה על הפנים שלי, מחכה כבר לפעם הבאה�
אין על הידיים שלך שושיל׳ה ועל רוחב הלב, מקצועית , רגישה ונעימה אין ספק שנחזור שוב❤️
תודה!!! תודה שפגשתי אותך. תודה על טיפול מפנק, מקצועי ומושקע מכל הלב. תודה על ההקשבה, האיכפתיות והדאגה שלך ללקוחותייך. תודה על מי שאת ומה שאת, מלכה אמיתית! נהנתי מכל רגע אתמול והיום עור הפנים שלי זוהר וקורן. במילה אחת- שלמות!! בשתי מילים- אני מאוהבת! מחכה כבר למפגש הבא ��✔️��❤️
היה לי העונג לקבל טיפול מאשה מקסימה עם אנרגיות מדהימות , שרותית, סופר מקצועית מתחילת ההתקשרות ועד לסיום הטיפול. שושי קורן, כשמה כן היא...קורנת מרגיעה ומעניקה את הטיפול בהתאם לצורך הפנייה הטיפול היה מדהים !!! העור קורן נקי ומשווע לעוד :-) מצאתי לעצמי את הקוסמטיקאית המושלמת לאוהבי יחס אישי במקום אינטימי נעים ומקצועי ממליצה בחום
שושי היקרה! נהנתי מכל רגע ואת אישה מדהימה! תודה על טיפול פנים מדהים ועל ההשקעה!
שושי המקסימה, תודה רבה על טיפול פנים מושקע ומפנק. נהנתי מאוד נתראה בקרוב ❤️
שושי יקירה, היה לי ברור שאפקיד את הפנים שלי בידייך. המון תודה על טיפול מדהים, נעים ומפנק. מגע ידייך עדין ונעים מעבר לזה את אישה מדהימה מוארת ומלאת אנרגיות חיוביות. ממליצה בחום...
שושי המהממת, תודה לך על טיפול מדהים וכיפי! כיף לחזור מהצבא ולהירגע אצלך, להנות מכל רגע � תודה רבה ואין ספק שאבוא שוב בקרוב ❤
שוש יקרה שלי, עברתי אתמול חויה מדהימה שהשאירה אותי עם הילה גם על הפנים וגם בנפש. אנחנו מכירות שנים ונהנתי מהטיפולים שלך לא פעם. כל מפגש איתך מחדש אנרגיות וממלא את הנפש. אין כמוך השארת אותי מלאה בזוהר. שוש קורן זה אולי שם המשפחה אבל ללא ספק שזה גם איך שאת משאירה את מטופלייך, פשוט קורנים אוהבת אותך�
שושי יקירתי, תודה על טיפול פנים וחוויה אסטתית , פינוק באווירה נעימה ומרגיעה, את קוסמטיקאית מדהימה בעלת ידע ומיומנות , מקצועית ויסודית, מגע ידי זהב ורוחב לב - ממליצה בחום ומאחלת לך שפע ,ברכה והמשך הצלחה.
תודה רבה על טיפול פנים מפנק ומקצועי! הגעתי אלייך במקרה ונהניתי מטיפול כיפי ומרגיע במיוחד. תודה!
התוצאות הן אינדיווידיואליות ועשויות להשתנות מאדם לאדם